Image Alt

MODELLER

GP-0 190cc EVO 4 Speed

2020 yılında Şasi , Tank ve Koltuk tasarımı güncellenen  190cc Ohvale arka tekerleğe etkileyici bir 24 beygir gücü veriyor ve yalnızca 68 kg ağırlığıyla piyasadaki en iyi mini süper motosiklet olma özelliğine sahip. Kullandığınızda, hızlanma, fren ve dönme kabiliyetine inanmakta güçlük çekeceğiniz bir mühendislik harikası. Alex Rins, Jack Miller, Scott Redding, Sam ve Alex Lowes, Tommy Bridewell, Richard Cooper, Lee Jackson ve Peter Hickman gibi birçok profesyonel sürücü bu motosikleti antrenman için kullanmakta. Belirli tecrübeye sahip, yarış geçmişi olan ve 190 Daytona’nın sunmuş olduğu gücü kontrollü kullanabileceğine inanan profesyoneller biçilmiş kaftan.

GP-0 160cc 4 Speed

190’ın küçük kardeşi. GP-0 160 modelinin, arka tekerlekte yaklaşık 15 hp güç ve 65 kg ağırlığı onu “orta siklet” sınıfının ön sıralarına taşımakta. Yetişkinler için antrenman yapabilecekleri veya yarışabilecekleri harika bir motosiklet, aynı zamanda 110 ve 190 arasındaki genç biniciler için “geçiş motoru” olarak da nitelendirebiliriz.

GP-0 110 4 Speed

Mükemmel genç yarış motosikleti. Ohvale, son birkaç yıldır Avrupa’nın dört bir yanındaki genç yol yarışlarında iz bırakıyor. Yalnızca 65 kg ağırlığında ve 11 hp’den biraz fazla güç sağlayan sağlam bir tasarım.

GP-0 110cc Otomatik

Yeni başlayanlar için idealdir. Sürücülerin debriyaj veya vites hakkında düşünmelerine gerek bırakmaz. Size düşen  “pistin bütün püf noktalarını ” bu başlangıç modeli ile öğrenmek ve bir üst modele rahatlıkla geçmektir.

GP-0 190 CC EVO 4 SPEED Race

  • OHLINS Amortisor
  • ALFANO Ekran
  • EVR Kaydırmalı Debriyaj
  • Ön ve Arka Sehpalar
  • Yan Kanatlar
  • ACERBİS Fren ve Debriyaj Koruma
  • REGINA GOLD Yarış Zinciri
  • TERMO RACE Lastik Isıtıcılar

GP-2 160 4-SPEED

Motor: ZS 160cc 4 vitesli, 4 Zamanlı, 15 hp
Karbüratör: Dell’Orto PHBH 28 BD (özel ayar)
Şanzıman: oran 35/16, Gold Serisi Regina Zincir
Egzoz: çelik boru, titanyum Arrow susturucu, db killer için hazır
Amortisör: arka amortisör, tamamen ayarlanabilir Ohvale ayarları
Çatal: 33mm çapında ters çatal
Arka salıncak: alüminyum
Ayak pegi: ayarlanabilir
Frenleme sistemi: -ön J.Juan marka, radyal kaliper, 190 mm disk -arka J.Juan marka, yüzer kaliper
Tekerlekler: Ohvale tasarım, ön 2,50×10” / arka 3,00×10”
Lastikler: Pirelli Slick, Ohvale için geliştirilmiş GP-0 – 10”
Karenajlar: fiberglas

Ohvale GP-0 temel olarak 4 farklı versiyonda mevcuttur. Özellikleri, şasisi ve sürüş kolaylığı sayesinde, gençler (7 / 8 yaş sonrası) veya daha az deneyimli biniciler için bir eğitim ve öğretim aracı olarak uygundur. Hepsinden önemlisi, pist deneyimine sahip amatör sürücülere adrenalin ve pist sürüşünün rekabet heyecanını verir. Profesyonel yarışçılar için ise harika bir yaz-kış antrenman aracıdır.

OHVALE GP-0’a sahip olmak bir dizi pratik avantaj içerir. OHVALE normal bir hatchback arabanın içine sığdığı için taşıma kolaylığı bunlardan biridir.  Herhangi bir kapalı asfalt alan veya pistte büyük bir memnuniyetle kullanılabilir, genellikle tüm yıl boyunca  uzun ve pahalı yolculuklardan kaçınabilir ve ayrıca yarım günlük pist seansları ile antrenman yapabilirsiniz. Bakım ve lastiklerin maliyeti normal bir motosiklete oranla çok düşüktür. GP-0 OHVALE’nin sınırlı yüksekliği, daha fazla güvenliği garanti eder. Ayrıca OHVALE , gidonlarda Teflon pedler ve standart olarak sunulan ayak dayama uçları ile zemin ile teması durumunda hasarı sınırlandıracak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, çok düşük bir ağırlık merkezinin ve dikkatli bir lastik seçiminin OHVALE GP-0’ın kış koşullarında bile tatmin edici bir şekilde sürülmesini sağladığının altını çizelim. Daha büyük motosikletlere oranla bolca eğlence – adrenalin sunmakla beraber, kendinizin ve OHVALE’nin sınırlarında kullanımlar zorlayıcı olabilir!!!

Her bileşenin tasarımı ve teknolojisi, maksimum zevk için işlevsel bir uyum içinde birleştirilmiştir. OHVALE GP-0’ın tarzı ve tasarımı, teknoloji ve performansın zirvesidir; sadece güzel ve benzersiz değil, aynı zamanda etkili ve işlevseldir. Gövde sağlamlık, esneklik, hafiflik ve sabit kalınlık sağlayan bir prosedürle yapılmıştır. Özellikle koltuk / depo, maksimum mukavemeti sağlamak için tek parça halindeyken, 3,5 litrelik bir yakıt tankı bulunur. Ana üstyapı, düşme durumunda hasarı sınırlandırmak için ön, yanal ve alt kaportalara bölünmüştür. Standart olarak ayarlanabilir arka setlere ve kollara sahip olan sürüş pozisyonu, gerçek motosiklet ergonomisini ve her boyuttan biniciye optimum kontrolü sağlamak için tasarlanmıştır.

Şasi, İtalya’da üretilmiş, yüksek mukavemetli çelik borulara sahip sofistike bir komponenttir. Tamamen 3D CAD ile oluşturulan tasarım, Mariano Fioravanzo tarafından onaylandığı üzere bir spor motosikletin olmazsa olmaz kurallarını takip ederken “Optimum ağırlık dağılımına ulaşmak için ağırlık merkezlerini, dişli konumunu, zincir çekme, iz ve direksiyon ofseti profesyonelce değerlendirilmiştir. Arka salıncak, değişken bölümlü kollar ve birbirine kaynaklanmış  parçaları ile alüminyumdan yapılmıştır.

OHVALE spesifikasyonlarına göre yapılan süspansiyonlar, 33 mm desteklere sahip ters çevrilmiş bir ön çatal ve  alüminyum ayaklardan oluşur. Çerçevede yerleşik bir sistem aracılığıyla ayarlanabilir yay ön yükü, sıkıştırma ve geri tepme sönümleme ile tek bir mono arka şoka sahiptir.

Motorlar 4 zamanlı, 2 veya 4 valfli, otomatik veya 4/5 hızlı, elektrikli veya kick startlı, 8hp’den 25hp’ye kadardır. Tüm motorlar fabrikadan mühürlenir ve teslimattan önce OHVALE tarafından kontrol edilir. Bu şekilde müşteriler, herkesin aynı olduğunu bilerek kendi ülkelerinde OHVALE şampiyonalarına katılabilirler. Adil yarış! Tüm modeller, OHVALE GP-0 için özel olarak geliştirilmiş ve tezgahta test edilmiş, değişken çaplı borulara sahip paslanmaz çelik ve titanyum fiber Arrow egzoz sistemi ile donatılmıştır. Maksimum performansa özel önem verilmiş olmasına rağmen, egzoz gürültü seviyesi 92 dB sınırında yer almaktadır ve  izin verilen maksimum değer olduğundan son derece önemlidir.

Fren sistemi, maksi spor motosikletlerde kullanılan teknik çözümlerle karakterize edilir: Önde 180 mm veya 190 mm diskli 4 pistonlu tek bloklu radyal kaliper, arkada 155 mm diskli çift pistonlu kaliper, sinterlenmiş pedler, örgülü hortumlar ve ayarlanabilir kollar Standart olarak sunulmakta. Frenleme gücü ve kontrolüne özel dikkat gösterilmiştir..

Jantlar, OHVALE tarafından geliştirilen ve İtalya’da üretilen 10 ″ alüminyum 3 kollu bölünmüş tasarımdır. GP-0 projesinin ana özelliklerinden biridir.Lastikler, şasi ile homojen bir his sağlamak için PMT tarafından OHVALE spesifikasyonlarına özel olarak üretilir ve üzerlerine “GP-0” logosu basılmıştır.

“Gerçek” bir spor motosiklet sadece performansıyla değil, aynı zamanda yapımında gösterilen özenle de ilgilidir.  OHVALE GP-0  optimum işlev ve performans için tasarlanmıştır.CNC ile işlenmiş, yekpare alüminyum kütükten elde edilen parçalar; bilyeli yataklara sahip üst direksiyon mili, alt direksiyon ve konik alüminyum makaralı rulmanlar, ayarlanabilir gidonlar ve destekler, ayaklıkları ve işlevselliği sağlamak için bakır contalı rulmanlar üzerinde çalışan ayarlanabilir vites ve fren kolları başlıca özellikleridir.